حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس در مصاحبه بلندی از برنامه ها و دغدغه های خود برای باشگاه پرسپولیس و همچنین وضعیت این روزهای تیم فوتبال پرسپولیس گفته است:

 

*باشگاه‌ها باید درآمدزایی داشته باشند تا حرفه‌ای شوند

زمانی كه باشگاهی نتواند درآمدزایی داشته باشد، نمی توان انتظار داشت تا مدیرعاملی موفق و باشگاه حرفه‌ای باشد. در این راستا دو نامه به سازمان ارسال كردیم و آمادگی خود را برای بلیت فروشی و سایر درآمدزایی‌ها اعلام كردیم؛ اما گفتند، آخرین مهلت آمادگی خرداد ماه بوده و به علت اینكه 10 روز پس از اتمام این مهلت موضوع از سوی باشگاه اعلام شده، نمی‌توان كاری كرد. در حالی كه باید زمانی آمادگی خود را اعلام كنیم كه از عهده آن كار برآییم.

* یك باشگاه نمی‌تواند فقط هزینه كند و درآمد به جیب سایرین برود

در هر بازی فقط برای ورود به زمین، 25 میلیون تومان پول پرداخت می‌كنیم؛ اما تمام عواید بازی از جمله پول پاركینگ، تبلیغات دور زمین و وسایل فروش، به بخش خصوصی می‌رسد؛ در حالی‌كه درآمدزایی باشگاه‌ها از همین موارد است. در تمام باشگاه‌های جهان، بیش از 40 مورد وجود دارد كه درآمدزایی رخ می‌دهد. یك باشگاه نمی‌تواند فقط هزینه كند و درآمد به جیب سایرین برود. برای اولین بار برنامه بودجه‌ای خود را به سازمان ارسال كردیم و پیش بینی ما هزینه یازده میلیاردی است كه طبیعتا سازمان با 10 میلیارد آن موافقت خواهد كرد. پنج میلیارد از این هزینه را سازمان تقبل خواهد كرد و 5 میلیارد دیگر را خود باشگاه درآمدزایی ‌می‌كند. زمانی كه این بودجه مشخص شود، مدیرعامل می‌داند كه اگر هزینه نابجا انجام دهد، باید جوابگو باشد. از 2 باشگاه خارجی بازدید و مشاهده كردم در ورزشگاه‌های خود جایگاه‌های VIP برای افراد خاص تعبیه كرده اند. سالیانه این اتاق‌ها را به شركت ها اجاره می دهند تا میهمان‌های ویژه خود را بیاورند. باشگاه‌های حرفه‌ای در بحث بلیت فروشی بسیار حساس هستند و دقیقا ذكر می‌كنند كه 42751 بلیت فروخته شده است. ما نیز باید به آنها نزدیك شویم و خلاء های قانونی را از بین ببریم.

 

* با ادامه روند كنونی، سهمیه آسیایی ایران كاهش خواهد یافت

امسال مشكلی درباره سهمیه‌ی لیگ قهرمانان نداریم؛ اما با ادامه روند كنونی، طبیعتا در آینده با مشكل روبرو خواهیم شد. باشگاه‌های ما استاندارهای AFC را ندارد. در باشگاه‌های حرفه‌ای، ورزشگاه‌های اختصاصی وجود دارد كه از هر دقیقه آن درآمدزایی می‌كنندنگاه ما دولتی است و باید این دیدگاه تغییر یابد.

 

* AFC به حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان نیازمند است

كنفدراسیون فوتبال آسیا به حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان احتیاج دارد. این دو تیم آمار تماشاگران را بالا می‌برند؛ اما این موضوع برای مسئولان AFC غیر قابل قبول است كه دو باشگاه، محلی برای تمرین ندارند. استقلال و پرسپولیس با بیش از 40 سال قدمت نمی‌توانند در زمینی تمرین كنند كه متعلق به خود باشگاه است.

 

* با 2 میلیارد و نیم هزینه می‌توانیم ورزشگاه مناسبی احداث كنیم

با افتتاح ورزشگاه درفشی‌فر می‌توانیم شرایط مطلوبی را برای بازیكنان به وجود آوریم. با 2 میلیارد و نیم هزینه می‌توانیم ورزشگاه مناسبی احداث كنیم. به سونا، جكوزی و سایر امكانات احتیاج داریم تا بتوانیم یك محل خوب برای تمرین مهیا كنیم. بحث دیگر، احداث هتل در ورزشگاه درفشی‌فر است. در سال 86 مجوز ساخت هتل 5 طبقه را دریافت كردیم. با احداث چنین مكانی، تیم هایی كه به اردو می روند، از لحاظ اسكان مشكلی نخواهند داشت و هزینه‌های اردوها كاهش خواهد یافت.

 

* نفرات هیات مدیره مشخص هستند

از نظر ما حضور 4 نفر در هیات مدیره قطعی است. علاوه بر یک اقتصاد دان به یك شخص عمرانی نیاز داریم تا در خصوص نگهداری و گسترش كمپ و ساختمان‌های باشگاه فعالیت داشته باشد. از بین 350 پیشكسوت، یك نفر در هیات مدیره حضور خواهد داشت تا رابط ما با سایرین باشد. شخص دیگری از مجلس یا شورای شهر خواهد بود. از كابینه دولت یعنی وزیر یا معاون وزیر نیز در هیات مدیره حضور خواهد داشت. با توجه به اینكه قشر عظیمی از طرفداران پرسپولیس را بانوان تشکیل می دهند، یك نفر هم از بانوان برای عضویت در هیات مدیره در نظر داریم تا با مدیرعامل، 7 عضو هیات مدیره را تشكیل دهند.

 

*موضوع دو شغله بودنم حل شده است

موضوع دوشغله بودنم برطرف شده است. با تدبیر سازمان تربیت بدنی، به عنوان مامور به سازمان آمدم. اكنون محل خدمتم باشگاه پرسپولیس است. در مورد شغل شورای شهری نیز باید بگویم كه كل ساعت ماهانه حضورم، 70 ساعت است كه هفته‌ای 13 ساعت می‌شود. فكر نمی‌كنم این مقدار زمانی زیادی باشد. مشكلی از این لحاظ وجود نخواهد داشت.

 

* مسئولان باشگاه بین بازیكن و سرمربی، سرمربی را انتخاب خواهند كرد

شیث رضایی بازیكن بسیار توانایی است. اما نگاه ما به تمام افراد یكسان خواهد بود. شیث و كاشانی‌ها باید مواظب خود باشند تا مرتكب خطا نشوند چرا كه هر انسانی آسیب‌پذیر است. با تمام احترامی كه برای شیث قائل هستم؛ اما اگر قرار باشد بین بازیكن و سرمربی، یك فرد را انتخاب كنیم، مطمئن باشید انتخاب ما سرمربی خواهد بود. شیث مانند برادر كوچك من است؛ اما مهم تر از این موضوع، هواداران هستند كه برای حفظ منافع آنها باید بهترین تصمیم را بگیریم.

 

* تقدیر از رفتار حرفه‌ای هواداران پرسپولیس

از مردم، كارشناس تر و با صداق تر نداریم. همان مردمی كه دربی را دیدند و فهمیدند بازیكنان تمام تلاش خود را انجام دادند و در بازی ملوان، بازی بد بازیكنان را مورد انتقاد قرار دادند. برای اولین بار است كه 50 هزار تماشاگر پرسپولیس پس از دیدن گل سالم خود در دقایق ابتدایی برابر استقلال و دریافت گل در دقیقه 91، بدون هیچ مشكلی و با آرامش ورزشگاه را ترك می‌كنند. رسانه‌ها باید این موضوع را انعكاس دهند تا تشویقی برای سایر هواداران شود.

 

*دایی برنامه 2ماهه به ما می‌دهد

یكی از روزنامه ها اعلام كرد به علت سفر دایی به زوریخ، تمرین تعطیل شد. باید بگویم برنامه‌های او از دو ماه پیش مشخص است. دایی برنامه خود از 28 شهریور تا 28 آبان را به ماه داده است.او در آن مشخص كرده كه 25 مهرماه تمرین تعطیل است و بازیكنان استراحت خواهند كرد. اولین بار است كه یك تیم به سمت نظم گرایی می رود. روزنامه‌ها با این نگاه نمی‌توانند كمكی به ورزش بكنند.

 

* تا پایان از دایی حمایت می‌کنم

به نظرم ریسكی را كه در سال 88 كردیم و دایی را به پرسپولیس آوردیم، بسیار موفق بوده است. او سال گذشته از دو جام، توانست یك جام را كسب كند. دایی از لحاظ عملكردی و نت

نوشته شده در تاریخ شنبه 1 آبان 1389    | توسط: mohsen solimani    | طبقه بندی: اخبار پرسپولیس،     | نظرات()